Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Splněné zkoušky

Moc díky všem, kteří mě vyhecovali k opětovnému přihlášení se na dogdancingové zkoušky. Já to odflákla, počítala jsem s tím, že hlavně vyzkouším, jak se bude Aygo tvářit na neznámé prostředí. Při minulé příležitosti odcházel zkoumat okolí, čuchat a tvářil se, že povely ro cviky slyší poprvé. Hodilo by se mi složit HTM 1 ještě před změnou řádu, protože ani ve čtyřech letech Aygo neumí chůzi u nohy. Tak nějak jsem si navíc špatně pamatovala řád a že má být pivot provedení u nohy, nikoli v libovolné heel pozici, mi trochu udělalo čáru přes rozpočet. Den předem jsem tak zkoušela, jestli dokážu místo pivotu okolo předních nohou nějak nafingovat pivot kolem zadních nohou, alespoň přiměřeně.Měla jsem naplánováno, že se přihlásím na zkoušku nanečisto jako DWD 2 a získám tak dost času na procvičení si Heelworku i Freestyle. Neumím to moc s proměnlivým rozvrhem odměn, takže jsem dělala naráz nejvýše tři cviky bez odměny. Vzhledem k tomu, že jsem byla dopolednena brigádě a musela se pak probojovávat páteční Prahou, tak jsem málem rozcvičení ani nestihla. Aygo ale pracoval pěkně, až na drobné zahledění si spokojeně hrál a cvičil skoro bez štěkání. Pak už jsme jen museli pár hodin čekat, než na nás přijde řada.

Nebyla jsem nijak zvlášť nervózní, ale jak se strat přibližoval, v hlavě mi začaly běhat myšlenky, že určitě na nějaký cvik zapomenu, že se mi někam zakouká, že přeci jen nedáme dohromady pivot. Pak jsem si ale rychle vzpomněla na Gabby a na to, jak naše přesvědčení formuje realitu, a jakou sílu mají slova. Tak jsem si začala opakovat, jaká to bude legrace, když pes bez pozice u nohy složí heelworkovou zkoušku.

Šli jsme hned jako první tým z HTM, ale protože soutěžící před námi měla komplikovanou sestavu, museli jsme po rozcvičení čekat snad pět minut, než byli rozhodčí připravení. Trochu jsem se bála, že Aygo po tak dlouhé débě ztratí chuť pracovat a trochu jsem přepálila nástup, takže se mi rozštěkal. Ale šlo mu to fantasticky, jen se trochu zapomněl hned u první chůze u nohy a štěkal u otoček, za což si můžu sama. Protože jsem neměla spočítané, jakou mám časovou rezervu, tak jsem trochu panikařila, jestli stihnu dělat pivot tak dlouho, aby se tam našlo 180°. Nakonec z toho ale bylo 27 bodů z 30 a známka výborně, tedy splněná zkouška, která nás kvalifikuje ke zkoušce HTM 2, startu na mistrovství v divizi Heelwork to Music a také to je bodík pro titul Master of Dogdancing 1.

Ve Freestyle jsme šli naopak poslední, už byl dost unavený, přeci jen není zvyklý, že bych ho někam brala na dlouho a ještě po něm chtěla nějaké výkony. Už byl trochu problém ho rozehrát a pamlsky ho také tolik nebraly, méně se soustředil, více z frustrace štěkal a také se zasekl v jedněch otočkách, které jsem pak opravovala. Navíc se rozhodčím zdálo, že jsem málo vzyžili dostupný prostor (choreografii cviků jsem vymýšlela při rozcvičení na místě a byla jsem ráda, že jsem neskončila někde ve zdi), tak jsme nakonec získali 26 bodů z 30ti, nicméně i to je známka výborně a splněná zkouška.

Musím říct, že tentokrát mě Hobit dost zahanbil, podal krásné výkony, přestože já jeho tréninku moc nedala a ještě jsem plavala v pořadí cviků, místo, abych ho dokázala podpořit. Dalo mi to tak naději, že bych mohla pracovat na závodní sestavě.

K titulu Master of Dogdancing 1. stupně nám tak chybí jediná zkouška, která není nijak zvlášť obtížná (alespoň tam nejsou žádné otočky), ale bohužel obsahuje čtyři kroky bokem. Nějaký tip, jak udělat chůzi bokem, aniž by ji pes musel umět?


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 16. 05. 2015 | 2835 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server