Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Seminář dogfitness s Helou 23. 10. 2011
Měla jsem obrovské štěstí, že Verča z CDA pozvala Helu Potfajovou (Slovenka, která vystudovala veterinu v Brně a pak v Belgii ještě veterinární fyzioterapii) do Prahy na 2x jednodenní seminář, takže jsem jeden den mohla jet slavit babiččinu a dědečkovu zlatou svatbu a druhý den sledovat profesionála při práci. Protože oba dva psi mi v době semináře kulhali, tak jsem se účastnila jako divák a to mi umožnilo dělat si ze všeho v klidu poznámky a pozorovat práci všech.

protahování Coryho

Hobitek mě taky doprovázel jako divák a učil se, jak na semináři odpočívat v klidu, protože předtím jsem ho měla několik víkendů na seminářích, kde jsem cvičila já a měla jsem na něj jen velmi málo času. Jednou se mu podařilo vylézt roztrhanou síťkou a ze začátku hodně štěkal, ale jinak byl moc statečný.

Konec o Aygovi, zpět k dogfitness. Teoretické části semináře byly doprovázené názornými ukázkami demo dogů Coryho a Zippy, pak si účastníci všechno zkoušeli na vlastních psech. Řeknu vám, že ti na konci dne úplně odpadli :-) Začali jsme rozcvičením a vychozením, které se nijak zvlášť nelišilo od toho, co vyšlo třeba v Clean Runu, ale Hela se s námi podělila o spoustu vlastních tipů.

Protahování bylo prima, protože Hela kladla důraz na to, abychom drželi kost skutečně správně a respektovali průběh svalů. Co dělám protahování podle D. G. Saunders, tak zdaleka není tak specifické, protože přes DVD a články se úchop těžko opraví jako pod osobním dohledem. Akorát mi chyběla kostřička nějakého psa, protože mám strašně malou představivost i co se týká lidské anatomie.

Zippy na labilním polštáři

Posilování a koordinace nám pak zabralo zbytek semináře (pokud nepočítám závěrečné otázky), psi bojovali s placatými čočkami i velkými buráky. Na praxích jsem se často zasnila, jak by se různá cvičení dala převést na psy, a Hela ukázala, že jsou všechny zásady vlastně stejné, akorát že lidi neodměňujeme při cvičení pamlsky, ti se musí spokojit se slovní pochvalou.

Takže vzato kolem a kolem super akce a až Hela přijede na další kolo, tak se k ní snad zase dostanu.


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 03. 11. 2011 | 6250 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server