Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
SEM a TAM
Stažení psa mezi překážky

Těmito povely říkám psovi, jestli má jít překážku blíž nebo dál ode mě. Nejčastěji je používám pro stažení nebo vytlačení psa do správné díry u pevného tunelu zahnutého do "U". Správně by měl pes reagovat na povel, aniž bych mu pomohla svým pohybem (na obrázku mu pomáhám), ale toho se mi zatím nepodařilo docílit. Je samozřejmě možné psa naučit, že slovní povel je nadřazený povelu tělem, ale zatím jsem nepotřebovala dotáhnout tento prvek do konečné fáze.psovod vysílá psa mezi překážky

Vytlačování a stahování jsem učila na obíhání stromů. Nejdřív jsem psa naučila obíhat strom, a pak psa učila, že na povel "out" ho má oběhnout ze strany vám vzdálenější a na povel "here" ze strany vám blíže. "Out" je většinou snazší, běžíte se psem ke stromu a necháte ho strom oběhnout tak, že pes se točí na stranu k vám. Při "here" se pes musí otočit od psovoda, aby mohl oběhnout strom, takže je dobré, aby pes uměl jít před psovoda.

Když to pes umí rozlišit, dají se při obíhání stromů zkoušet různé věci - vzít jich několik za sebou, obíhat, i když je psovod hodně daleko, vysílat několikrát za sebou na jeden strom, jednou "out", jednou "here", aby se pes naučil rozdíl. Na stromech se dá samozřejmě procvičovat i další vedení.

Při nacvičování na překážkách si postavte rovinku a na její konec rozlišovačku tak, aby pes měl stejně daleko k oběma překážkám (jako to je například na obrázku). Zpočátku si dávejte velký náskok a při stahování psa volejte hodně k sobě, při vytlačování mu naopak díru hodně zakrývejte tělem. Rameny byste stále měli mířit ve směru běhu psa. Když pes reaguje dobře a nemá snahu vám "ustřelit" do špatné díry, můžete pomalu svou dráhu narovnávat - nebudete běhat tolik do strany a vystačíte si pouze se slovním povelem a natočením ramen. Můžete povely procvičovat i na jiných sekvencích - rozlišení mezi pevným a látkovým tunelem nebo mezi houpačkou a kladinou nebo se k překážkám budete blížit z pravého úhlu nebo rovinka povede přímo na jednu překážku a vy budete muset psa odklonit na vedlejší...


Související články:
Jak jsem přešla na temnou stranu (09.08.2012)
Rearcross snadno a rychle - část první (01.05.2010)
Ketschker - absolutní top spin (09.06.2007)
Top Spin (09.06.2007)
FT - False turn (09.06.2007)
V-set (09.06.2007)
VPŘED (09.06.2007)
BC - Blindcross (09.06.2007)
RC- Rearcross (09.06.2007)
FC - Frontcross (05.05.2007)
| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 09. 06. 2007 | 4061 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server