Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Rovnováha
První velmi intenzivní říjnový týden je za námi. Možná když chce vesmír zdůraznit nějakou informaci, tak ji na člověka pro jistotu navalí z několika stran. A když mi dnes skoncily semináře s Gabby, první část kurzu funkční dynamické stabilizace, a série seminářů Tady a teď II, je asi na čase to vsechno sežvýkat a utřídit si.

Hlavním závěrem všech těch tří akcí je, řekla bych, to, že si člověk v rámci zachování nějakého zdravého rozumu a taky zdravého těla (protože to jsou stejně jen dvě propojené a od sebe neoddělitelné nádoby), musí naučit najít čas sám na sebe a naučit se více vnímat, co vlastně cítí, a to jak uvnitř, tak venku.

Člověk tak nějak pořád z nějakého důvodu spěchá, že se pomalu ani nezastaví, aby se zamyslel kam vlastně. Hlavně, aby tam byl brzy. Teď jsem měla možnost soustředit se při cvičení na svoje pocity, jak se mi dýchá, co mě kde táhne, kdy se začínají klepat svaly. U Franty jsem zase měla po dlouhé době cvičit jen sebe a svého vlastního psa. Jak jsem se dostala k možnosti o tom promluvit, tak jsem pomalu nevěděla, kdy přestat.

Člověk by si měl hlídat, aby udržoval rovnováhu. Chvíli něco akčního, chvíli odpočívat. Chvíli mluvit, chvíli poslouchat. Chvíli někoho učit, chvíli se učit od druhých. Do kurzu jsme měli za úkol natočit psa, jak deset vteřin stojí. Jediný, kdo to jakž takž z našich psů zvládl, byl Aygo. Evelýna každou chvíli nabízela sednutí nebo lehnutí a Quark byl úplně marný, jakmile nedostal každé dvě sekundy pamlsek, tak nabízel jednu opičku za druhou. Tak mi došlo, že i psi potřebují nejen běhat a skákat a učit se nové cviky, ale potřebují se také naučit vydržet chvíli v klidu, nechat se půl hodiny drbat, luštit si hlavolamy nebo usnout v kleci. V AbsoluteDogs tomu říkají hra On/Off.

"Život je rovnováhou mezi tím, co kontrolovat můžeme a co kontrolovat nemůžeme. Učím se žít mezi úsilím a odevzdáním." - Danielle Orner

"Buďte si vědomi zázraků. Žijte vyrovnaný život - trochu se učte, trochu přemýšlejte, trochu kreslete a malujte, zpívejte a tančete, hrajte si a pracujte, trochu každý den." - Robert Fulghum

"Můžete dělat všechno, jen ne všechno najednou." - David Allen


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 11. 10. 2016 | 1644 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server