Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Proč si přečíst Labyrint pohybu
Obal knihy

Knížka Labyrint pohybu je o fyzioterapeutovi, fyzioterapii, o tom, kdo fyzioterapii potřebuje a kdo by ji nepotřeboval, kdyby se šikovněji pohyboval a lépe odpočíval. Je to knížka o pohybu od narození až do smrti, od prvních nemotorných krůčků až po vrcholový sport. Napsala ji Renata Červenková, která zpovídala Pavla Koláře. Kdo ho nezná, tak patří mezi přední osobnosti české fyzioterapie, vyučuje na 2. lékařské fakultě Karlovy univerzity, působí v Motole na dětské neurologii a nejen ve článcích o sportu na něj narazíte ve spojitosti s vrcholovými sportovci, kteří se po zranění potřebují dostat zpátky do provozu.Jak se z gymnasty stane pan profesor? Proč má člověk cvičit s plným soustředěním na každý pohyb? Jak se získává olympijské zlato i se zlomenými žebry? Jak se chovat k batoleti, aby se probatolilo až do lezení a chůze? Jak fyzioterapie pomáhá při zápalu plic? Může být každý vrcholový sportovec v každém sportu? Kdy je pořádný odpočinek lepší než maraton po dokrotech?

To je jen pár otázek, na které autoři hledají odpovědi. Na některé otázky odpovědět nelze, ale lze o nich diskutovat. Nakonec si na ně musí každý odpovědět sám. Autorka knihu docela přesně vystihla, když hned v úvodu varovala, že mnoho zábavy v ní čtenář nenajde, zato dost ponaučení. A snad i vhled do oboru, který je složitější než škubání hlavou, rozmasírování svalu nebo opakování předepsaného cviku.

Chválí si ji každý, s kým jsem o ní mluvila a už ji četl, byť každého zaujala jiná část. Tak už to bývá. Snad vás taky něco zaujme. Já jsem si z toho nemálo vzala i do psího světa a chystám k tomu další krátká povídání.


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 14. 09. 2018 | 649 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server