Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Přednáška s RNDr. Františkem Šustou, PhD.
Na začátku listopadu jsem byla na odpolední přednášce o pozitivním posilování od trenéra zvířat (doufám, že si český termín pamatuji správně) Františka Šusty. A byl to parádní zážitek, měla jsem pocit, jako bych se ocitla v zhmotnělé knížce od Karen Pryor. Naštěstí to vypadá, že seminářů s panem doktorem bude čím dál více, tak bych chtěla nabídnout pár důvodů, proč se alespoň jedné z nich účastnit (sama jsem přihlášena už na druhou, protože dobrých věcí není nikdy dost).

* Pan doktor je výborný přednášející, používá mnoho příkladů z praxe, obrázky, tabulky a videa z tréninkových lekcí nejen v českých, ale i zahraničních ZOO. Přednáška s přestávkami trvala okolo sedmi hodin, ale ani jednou jsem neusnula (přitom na přednáškách ve škole usínám do čtvrt hodiny). I v případě, že vás primárně nezajímá zrovna pozitivní motivace, ale součástí vašich seminářů nebo intenzivek jsou i teoretické části, u pana doktora nasbíráte inspiraci.

* Všechny odborné termíny jsou převedené do normální řeči, ale zároveň vysvětlené s odkazy na anglické termíny, takže je pak snazší se orientovat i v zahraniční literatuře.

* Za správné odpovědi je možné získat nejen dobrý pocit, ale i clicker.


Kdo tvaruje koho - muzikanti běluhu nebo běluha muzikanty?

* Zahráli jsme si na počítači hru cvičení zvířat. Zatímco psi Kvído i Hugo zvládli packu podávat do sedmi minut, s Emilem válčíme i doma. Asi jdou hry s klecí živému psovi o něco lépe než lemurům.

* I když pan doktor se věnuje primárně jiným zvířatům, určitě pro nás mohou být úspěchy divokých zvířat inspirací. Jak je například možné, že naši psi jsou u veterináře narvaní pod umyvadlem, zatímco hyena stojí naprosto volně a nechá si brát krev ze žíly přímo na krku?

* Jestliže máte pocit, že jste uvízli trochu v zajetých kolejích, tak návštěva nového semináře vás může zas nahodit na správnou trať.

* I když vím o spoustě mezer v literatuře, celkem si myslím, že mám přehled. A i přes to jsem se dozvídala hodně nových informací nebo nových souvislostí. A k tomu mi bylo připomenuto hodně pravidel, se kterými jsem se už setkala, ale zapomněla jsem.

* Seminář ve vás určitě zanechá silný dojem i dlouho po jeho skončení, ještě dva dny jsem o všem, co jsem viděla a slyšela, intenzivně přemýšlela.


Chicken Camp s Bobem Baileym

A proto jsem už přihlášená na další, k tomu na "besedoseminář" a doufám, že bude zorganizován i "slepičí tábor" po vzoru kurzů Boba Baileyho.

Pro představu je tady odkaz na rozhovor v rádiu Impuls.

13. 12., Praha - FB stránka - "besedoseminář jak naučit chování" - už je plno, ale bude nový termín v lednu a také opakování základní přednášky, tak si hlídejte organizátorku Šimonu Drábkovou :-)
17. 12., Praha - FB stránka - "besedoseminář jak odnaučit nežádoucí chování" - už je plno, ale bude nový termín v lednu a také opakování základní přednášky, tak si hlídejte organizátorku Šimonu Drábkovou :-)
21. 1, Praha - FB stránka nebo pište na mail simonadsara@seznam.cz - "besedoseminář jak odnaučit nežádoucí chování"
29. 1., Praha - FB stránka nebo pište na mail simonadsara@seznam.cz
7. 2., Praha - FB stránka nebo pište na mail simonadsara@seznam.cz - "besedoseminář jak naučit chování"
16. 2., Pardubice - web
23. 2., Litoměřice - FB stránka
3. 3., Plzeň - web - sem jedu já a když vezmu velké auto, tak se k nám z Prahy určitě vejde hodně lidí :-)
9. 3., Lysá nad Labem - Psí škola Superpes (web)
14. 4., Brno - FB stránka nebo email info@petamareckova.cz


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 29. 11. 2012 | 6142 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server