Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Podruhé a ne naposledy
No nemyslela jsem si, že opět budu psát oslavnou ódu na akci s Františkem Šustou, ale ono to prostě nejde jinak. Zatím jsem byla na prodlouženm semináři a teď jsem jela na seminář/besedu "Jak naučit chování". Bylo to opět tak super, že jsem postavená mezi dilema, nakolik musím šetřit na Susan v Německu a nakolik bych se dokázala procpat na další seminář (kromě toho, na který jsem už přihlášená do Plzně, cha cha).

Co mi přijde tak vzácné na jeho seminářích? Že konečně na vlastní oči vidím a na vlastní uši slyším (v češtině) věci z praxe i teorie, které jsem si doteď musela dohledávat a skládat dohromady po internetu a z literatury. A nejen to, že jsme se dozvěděli spoustu informací, ale taky jsme se u toho zasmáli, což je strašně důležité. Protože z vlastní zkušenosti vím, že je velmi těžké snažit se pracovat po svém, když všichni ostatní dělají věci jinak, a člověk snadno zapomene, kam vlastně původně mířil. A najednou se objeví člověk, který to umí připomenout.

Alespoň ve stručnosti jedna věc, kterou je dle mého názoru potřeba opakovat stále dokola. "Když plán nefunguje, změňte plán". Já vím, že to je banální pravidlo tvarování, ale přesto jeho dodržování dělá psovodům docela problémy. Pan doktor na přání diváků učil Beaerneyho, aby se bokem dotýkal target hůlky a rozhodně mu to nešlo snadno, protože Bearney nabízel spoustu chování, které už z dogdancingu znal. Ovšem jen po pár pokusech, kdy bylo vidět, že Beaerney zkouší něco jiného, než co by trenér chtěl, změnil přístup. Nejsem si jistá, kolik jich nakonec bylo, ale určitě ne méně než pět. "Už rok mi na závodech zdrhá ze startu, přestože ho pořád vracím!" Rok mi přijde dost dlouhá doba na to, abych se přesvědčila, že můj plán nefunguje, co takhle ho změnit?

Ráda bych poděkovala všem pořadatelům seminářů s panem doktorem Šustou v různých regionech, že šíří mezi pejskaře dosud těžko přístupné informace. Doufám, že se najdou i další mimo Brno, Litoměřice, Lysou nad Labem, Pardubice, Plzeň, Prahu a Olomouc. Máme doteď byl docela problém se o akcích dozvědět, pokud jste na Facebooku neměli ty správné "přátele", ale František Šusta a jeho občanské sdružení Zaobzor mají FB stránku, tak by se to mohlo změnit.

P.S.: Lemur Emil se v kleci už umí zavřít, tak do března zkusíme doladit papouška Alexe. Kdo nevíte, o čem je řeč, jeďte na seminář a ukořisťte hru.


Byli jste už na nějaké akci Františka Šusty?

Ano a bylo to přínosné. (Počet hlasů: 34)
(38.20 %)

Ano, ale nic mi to nepřineslo. (Počet hlasů: 0)
(0.00 %)

Ne, ale zní to dobře, když dovolí okolnosti, pojedu. (Počet hlasů: 47)
(52.81 %)

Ne a nemám o to zájem. (Počet hlasů: 8)
(8.99 %)Celkem hlasovalo: 89
| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 14. 12. 2012 | 5307 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server