Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
No a co
Tak máme za sebou první letošní psí akci, a to Novoroční pohár v dogdancingu. Telefonovala jsem kamarádce, že Aygo má vystoupení za sebou a jedu si pro Evelýnu. A že nemá očekávat žádné zvláštní umístění, neb se v polovině rozštěkal a pak se nam sestava už jen rozkládala. "A proč?" zeptala se mě.

Dobrá otázka. Taky by mě zajímala odpověď. Dokázala bych jich spoustu vymyslet. Třeba že jsme den před tím byli běhat a Evelýna ho trochu uhnala. Nebo že se mu z fenek splašily hormony. Nebo že jsem byla sama rozhozená, protože jsem si ke kostýmu zapomnela vzít brýle. Nebo že jsem neměla čas pořádně trénovat. Nebo že jsem ho to ráno nerozcvičila pořádně. Nebo že jsem byla na závodě bez kamarádky.

Víceméně mám podezření, čím jsem to způsobila, a znamená to pro mě, že mám dát více času a pozornosti tréninku. Taky to pro mě byla praktické pokračování teoretické lekce z dopoledne. Při ní jsem se rozčilovala nad chováním lidí, které mě mrzelo a přišlo mi neuctivé a nedostatečné. Pak mi došlo, že se úplně zbytečně snažím najít způsob, jak jejich chování kontrolovat. Nejen, že je nemožné kontrolovat chování někoho jiného, než sebe sama, ale samotná kontrola je vlastně iluze.

Protože jsem přijala fakt, že budeme poslední, mohla jsem si užívat výkonů ostatních týmů. Mnohé z nich, stejně, jako já, opakovaly svoje sestavy z mistrovství republiky. Z nějakého důvodu se mi zdály lepší. Možná proto, že jsem se dívala méně kritickýma očima? Během začátečníků Freestyle jsem si dojela domů vyměnit psy, s Evžou jsem si chtěla vyzkoušet sestavu na DwD1. Ukázalo se, že jsem vůbec neodhadla náročnost cizího prostředí, hned v první otočce se ode mě odpoutala, aby si prohlédla plac a zopakovala to ještě několikrát, dokud nebyla s průzkumem spokojená a nedonesla si míček, že je připravená pokračovat. Ještě před sebou máme dlouhou cestu, než bude i v cizím prostředí klidná a veselá.

A Aygo poslední neskončil. Z toho plyne ponaučení, že se často vnímáme v horším světle, než nás vidí ostatní.


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 09. 01. 2018 | 915 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server