Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Když to není zábava, nestojí to za námahu

Poslední dobou si na popud jednoho úkolu z knižky Od delfína ke psovi a zpátky ke člověku často kladu otázku, proč to či ono vlastně dělám. Jaké motivace, vnejší nebo vnitřní, mě pohání. Snažím se méně hodnotit a více vnímat, dívat se na události i v širších souvislostech. Mistrovství republiky v dogdancingu bylo také jedno takové cvičení.

Foto: Martina IrglováFoto: Martina Irglová

Připravovala jsem se snad nejvíc od posledních závodů s Wayem a s překvapením jsem zjistila, že to je vlastně docela zábava. Vymýšlet sestavu, trénovat nové cviky, zkoušet kostým, opakovat si pořád dokola hudbu. Kupodivu to byla větší zábava, než závody, na které jsem se nepřipravovala, a jela jsem na ně v podstatě s tím, že je vlastně jedno, jaký výkon podáme.

Člověk asi musí najít správnou rovnováhu mezi očekáváním a snahou. Moc velká očekávání snadno sklouznou do zklamání a moc malá očekávání zase mohou vést k nezúčastněnosti. Možná nejlepší cesta je účast bez očekávání. Zapojit se na sto procent. A pro každého člověka může mít sto procent jinou podobu.

Na letošní republice bylo osmnáct týmů v divizi Heelwork to Music a dvacet ve Freestyle a konkurence byla vysoká. Posuzovaly rozhodčí z Čech (Alena Balcarová), Slovenska (Alexandra Vávrová) a Dánska (Anja Christiansen). Vkus rozhodčích se u nekterých sestav dosti lišil, jak už to u subjektivních disciplín bývá. Když se člověk oprostí od vlastních předsudků, tak se může lecčím obohatit. Z Aygouškova výkonu isem měla velkou radost, zvládl se soustředit většinu doby a zadrhl se až ke konci, kde jsem věděla, že jsem v hudbě pozadu, a měla jsem tam zařazený nejobtížnější cvik, který jsme zároveň cvičili i nejkratší dobu.

Foto: Martina Irglová

Jako hudební doprovod jsem si vybrala Herodovu píseň z rockové opery Jesust Christ Superstar, jejímž autory jsou Andrew Lloyd Webber a Tim Rice. V roce 1970 vznikla jako hudební album, o rok později jako představení na Broadwayi a já jsem se inspirovala filmem z roku 1973. Kdo ho nezná, tak doporučuji shlédnout.

DVD z mistrovství si můžete objednat na equinet@equinet.cz. Vítězové Freestyle jsou Alena Smolíková a Action Jerry Malina Gang a získávají tím nominaci na Crufts 2018. Už desátý titul mistra v Heelworku v řadě obhájili Vanda Gregorová a All That Brandy Gentle Mate.

Autor fotografií: Martina Irglová, další na webu zde a zde.


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 17. 12. 2017 | 955 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server