Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Je to ve mně, ale nejsem rozbitá

Tak mám za sebou poslední den, kdy jsem překládala s Gabby. To je vždycky příležitost, za kterou jsem hrozně vděčná a od jejího odjezdu se těším zas na další příjezd. Letos jsme se shodly na tom, že se za těch několik let, co nás navštěvuje, hodně proměňuje publikum, i když v něm jsou jak nové, tak známé tváře. Ale zatímco první rok probíhalo mnoho debat a bylo obtížné některé myšlenky pochopit, natož přijmout, tak letos lidé často hned ví odpovědi a při výkladu většina hlav souhlasně přikyvuje.Jak loni, tak letos Gabby na praktických lekcích zmiňovala, že se zbytečně moc podceňujeme a měli bychom víc věřit i svému úsudku. Možná to je i naší kulturou, že se nám vtlouká do hlavy, že něco děláme pořád špatně a nic není dost dobré a že když se nezeptáme někoho chytřejšího, tak nemůžeme uspět. Člověk tak má pocit nesamostatnosti a zároveň je pod tlakem, že by měl mít odpovědi na všechny otázky a pokud je nemá, tak nedělá svou práci dobře.

Dneska to tak trochu zmiňovala na praktickém semináři, a když byla chvilka na přemýšlení, tak mě zároveň napadlo, že podle logiky terapeutů Bachovy květové terapie zároveň v tom, v čem člověk cítí největší strach, také spočívá jeho největší potenciál. Když půjdeme podle abecedy, můžeme si vzít za příklad esenci z řapíku lékařského, anglicky Agrimony. Často by ho potřebovali lidé, kteří jsou na veřejnosti samý úsměv a pohoda, bez ohledu na to, co se jim přihodilo, tak baví celou společnost, a ani na přímý dotaz si nepostěžují. O samotě je ale sřírají myšlenky na problémy, i malicherné. Duše tak nemá klid a aby člověk vnitřní nepohodu potlačil, uchýlí se k třeba k omamným látkám. Pokud takto naladěný člověk ale pochopí, že každá mince má dvě strany a přijme i ty stinné stránky života za své, objeví pravou a hlubokou radost, která přichází z jeho nitra, nemusí ji už hledat v náhražkách zvnějšku. Tyhle pocity radosti mohou být větší, než jaké pozná člověk, který nikdy Agrimony nepotřebuje. A to má své kouzlo.

Nedávno jsem se dívala na krátký film s názvem Abundance Code, jehož hlavním poselstvím bylo, že na světě je dostatek zdrojů a problém je spíš s jejich přerozdělováním, a vyplatila by se nám spolupráce místo soutěžení. Autorka tam říkala, že si člověk může projít několika fázemi (a v některé se třeba zaseknout). První je, že „problém je ve mně, jsem rozbitá“. Pak může přijít puberťácká fáze, kdy „to je vina těch ostatních, oni jsou rozbití“. To vede člověka k frustraci, protože nad chováním ostatních lidí nemá reálnou kontrolu (maximálně jen iluzi kontroly, kdy na druhého člověka křičí nebo se ho snaží různě přemluvit). Pak může dojít do třetí fáze, kdy si řekne, že „je to ve mně, ale nejsem rozbitá“.

Vtip je v tom, že člověk si sice sám může za to, že je tam, kde je, ale neznamená to, že tam musí zůstat, pokud nechce. Někdy má člověk tendence brát si věci osobně a dávat si za ně třeba vinu. Někdy se ale věci prostě dějí, čert je vem. Když člověk uvízne v příběhu, který si o problému vypráví, tak někdy neuvidí, že nemusí být jednou z postav, může sám být vypravěčem. V jedné knížce o úspěchu doporučovali, aby člověk nezůstal u snění a plánování, ale taky začal jednat a nechal se od vesmíru poučit, jestli jde správným směrem nebo je úplně vedle. Cíl je nejvzdálenější pro toho, kdo neudělá ani první krok.

Nejste rozbití. Máte v botách nohy a v hlavě mozek, můžete jít, kam budete chtít.


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 06. 10. 2016 | 2110 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server