Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Jaký je vlastně smysl zkoušek

Aygo a Evža šli na zkoušky. Z dogdancingu. Evže se už podařilo složit Freestyle a teoreticky umí dost cviků i na Tanec. Zato Aygovi se nepodařila už dvakrát splnit dvojková zkouška, takže nás čekalo opakování. A v rámci přípravy na návštěvu Gabby jsem si pročítala její první knížku Touching Animal Souls a přemýšlela jaký význam mají zkoušky a závody pro vztah s mými psy.


Je jim úplně šumák, že chci mít pěknou fotku na Chlubítko.Člověk má žít okamžikem, méně přemýšlet a více prožívat a zvířeti je jedno, jestli získá nějakou trofej a tak dále. Ale na ty zkoušky jaksi jedete, abyste si odvezli výbornou, a když nebudete přemýšlet, zapomenete počítat kroky a odvezete si akorát diskvalifikaci. Jak tedy soutěžit a nekazit si karmu?

Já si odpověď našla. Odvezeme si zážitek. Zkušenost. Že jsme něco dělali spolu, čím jsme vykročili z běžné rutiny jídlo - procházka/trénink - jidlo. Třeba že Aygo odcvičil přes dvě minuty, aniž by mě seštěkal. Nebo že Evelýna sice zkontrolovala všechny rohy, jestli tam není tajný východ, a provedla důkladnou inspekci koberce, jestli tam neupadl pamlsek, ale v podstatě udělala všechny cviky, které jsem jí řekla (některé cviky neudělala, ale na ty nedostala povel, tak se to nepočítá). A že já jsem zvládala jakž takž improvizovat.

Teď nás čeká mistrovství České republiky. Zážitek to bude každopádně. Už se mi podařilo si při tréninku jednou zvrtnout kotník a jednou ulomit nehet na palci.


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 25. 10. 2018 | 576 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server