Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Informace
Kromě vzpomínky na paní Láryfáry mi včerejší trénink dal ještě jednu lekci.

Domácím úkolem do konference tento měsíc bylo vysílat psa do klece skrze různé překážky a prověřit tak jeho porozumění povelu pro klec. Začala jsem od vysílání bez rušivek a postupně jsem zvyšovala obtížost. Celkem příjemně mě překvapilo, jak Aygo spolupracuje jak při přetahování, tak při chození do klece, i když jsme cvičili v prostředí, kde obvykle hodně čuchá.

Protože jsem se bála, že by ho hračka mohla omrzet a přestal by ji chtít, rozhodla jsem se mu místo hry dát kontrolní cviky. Ale zřejmě jsem si to nenačasovala úplně nejlépe a Aygo začal věnovat pozornost okolí.

Okamžitě mi hlavou probleskla myšlenka: "Sakra, to byla chyba." Ale hned ji následovala druhá myšlenka: "Ne, to nebyla chyba, to byla informace."

Musím se přiznat, že jsem na sebe pyšná, protože konečně po mnoha letech, kdy si cpu do hlavy, že se z chyb nemám hroutit, se skutečně konečně nehroutím. Možná je chyba, že si Aygo kvůli mému chování šel čuchat, ale jak bych zjistila, že to je problém, kdybych to nezkusila? A když už vím, že to je problém, můžu na tom začít systematicky pracovat. Ten den jsem se zase vrátila ke hračce, ale doma jsem to vyzkoušela znovu společně s úpravou mechaniky a Aygo mi rozumněl bez problémů.

V souvislosti s tím stojí za připomenutí jeden z článků minulého roku - I have no fear of mistakes.


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 21. 06. 2013 | 3879 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server