Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Hobit tanečním mistrem

přinejmenším první úrovně

Dnešní počit považuji za tak významný, že mi je líto ho nechat bez komentáře.Předně bych chtěla začít tím, co dobře ví každý dogdancingař a je to obtížněji pochopitelně pro všechny nedogdancingaře - na zkouškách je velmi snadné se disknout. Tohle ošklivé slovo často naznačuje, že se tým nějak zásadně prohřešil proti pravidlům sportu, nebo dokonce proti dobrým mravům, jako je třeba nesportovní chování. často se nám objeví obrázek psa, který nespolupracuje s psovodem, dělá všechno jiné, než by měl a vůbec vyvolává pochybnosti, jestli má vůbec na zkouškách a závodech co dělat. Přitom často to tak není. Na dogdancingových zkouškách mají všichni pedepsané stejné cviky, které musí předvést v minimálním rozsahu daném řádem, a jakmile je cvik nebo jeho část vynechán, tak je zkouška automaticky hodnocena diskvalifikací, i kdyby jinak všechno bylo naprosto ukázkové. S tím se musí všichni smířit a komu se to nelíbí, může jezdit jen na závody, tam naopak pes nemusí udělat nic tak, ajk bylo naplánováno, přesto z toho může být i první místo. Diskvalifikace na zkouškách není žádná ostuda, ale je to samozřejmě nepříjemné, protože to pro psovoda znamená hledat další vhodný termín zkoušek, udělat si na něj čas a vynahradit si na něj finance. Dogdancingové zkoušky totiž nebývají každý víkend a navíc ani v každém kraji, sbírání výborných na titul se tak může pěkně protáhnout.

Sice mi zkoušky svým direktivním přístupem nejsou tak sympatické jako závody, tak jsou termínově mnohem dostupnější a složit první úroveň není tak obtížné (kldyž tedy zvládnete cvičit a zároveň počítat kroky). S Aygem to původně vypadalo na hladký průběh jako s Wayem, začali jsme nejjednodušší zkouškou DwD1, kde si člověk může vybrat cviky podle sebe, a Aygo krásně pozorně cvičil a zasloužil si tak výbornou (listopad 2012). Proto mě pak překvapilo, jak byl na pokusu od Freestyle a Heelwork 1 nesoustředěný, že jsme zkoušky ani nedokončili (únor 2013). Někdo cvičí tak, že se snaží v domácím protředí co nejvíce nasimulovat závodní podmínky, já mám ale raději trénink, takže já si tréninkové podmínky přenáším na závody. Domluvila jsem se s rozhodčími, že čas určený pro skládání zkoušky využiji k tréninku s hračkou (normálně jsem se přihlásila a nastoupila a cvičila minutu a čtvrt, jako by mohl každý na prvním stupni). Pak jsem nějaký čas dogdancing odložila stranou, než mě zas kamarádka přesvědčila, ať jdu znova, a Aygo celkem pěkně jen s drobnými chybami složil na výborně F1 i HTM1, přestože jsem jen den před zkouškami zjistila, že musí mít pivot u nohy, a pochopitelně ho neuměl (květen 2015). Ale ukázalo se, že se dá Heelwork skládat i bez toho, že by pes uměl povel k noze.

Tím jsem si víceméně myslela, že jsme skončili, pokud bych se nerozhodla pokračovat do vyšších stupňů, protože přestože jsem s Aygem od mala pracovala na uvědomování si zadních nožiček a zkusili jsme různé přístupy, jak naučit chůzi u nohy, tak i ten pivot jsme dělali jen tak, že jsem se v podstatě okolo něj šikovně točila a bránila mu tělem, aby popocházel. Práce nohou při chůzi do strany mu naprosto unikala. A v Musical Dressage jsou čtyři kroky do strany.

V takovou chvíli se vm hodí kamarádka, která vám vyčte, jak jste hrozně líní, a že chce vidět, jak mu ta chůze do boku nejde. To zas nejsem lín, když přijde na to, abych někomu dokázala, že se mýlí, takže jsem vytáhla Hobita a ouha, ukázalo se, že chůze do boku skoro umí. Takže byl konec výmluvám a museli jsme začít pracovat.

Na první zkoušky v prosinci jsem se přihlásila i na DwD 2, opět tréninkově, abych měla dost času za tři minuty projít cviky do dressage. Nakonec se ale zkoušky natolik protáhly, že jsem na jedničky ani nenastoupila a raději jela oslavovat rodinné svátky a narozeniny. Stejně by to nedopadlo, protože při tréninku Aygo polovinu cviků ani neregistroval a druhou polovinu udělal jen z části. Na lednových zkouškách cvičil sice moc pěkně, ale když jsem si chtěla pochválit, že se mu povedla i chůze do boku, protože si nevybavuji žádný error, tak mi došlo, že si chůzi do boku nevybavuji vůbec. Nejdůležitější prvek a já na ni prostě zapomněla. Navíc jsem si nějak naivně myslela, že Aygo stihne všechny cviky na stejnou hudbu, jako jsem měla s Wayem, a čtvrt minuty mi pak ke konci chybělo, ani couvání se nám nevešlo. Zpátky k rýsovacímu prknu, chtělo to novou hudbu, nový plán a více tréninku.

Teď jsme šlina řadu hned první, alespoň jsem nemusela být dlouho nervózní (patnáct let závodím a pořád mi je špatně), Aygo za celou dobu ani jednou neštěkl, sice se trochu motal, ale to se motá i doma, úplně dotrénováno nemáme. Dokonce jsme se blížili ke konci posledního cviku a zbýval čas, tak jsem přemýšlela, jestli ještě nějaký cvik zkusit opravit, ale nepamatovala jsem si, že by někde byly větší chyby, až mě to šokovalo, tak jsem ho raději běžela odměnit a čekala pak přes všechny ostatní zkoušky na verdikt. Jako tradičně to byla diskotéka napříč divizemi a úrovněmi, ale také několik podařených zkoušek a s nimi i zisk titulů za splnění všech zkoušek vyšších stupňů. Nakonec dostal svoji kokardu i Hobit, sice s odřenýma ušima za výborně, ale bylo to tam, takže teď se může honosit titulem Master of Dogdancing 1. úrovně. Asi jsem se už všechny lekce, které mi Aygo chtěl o prvním stupni dát, úspěšně naučila, a teď mě čekají lekce o druhém stupni. Bude to určitě zajímavé.


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 20. 02. 2016 | 2285 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server