Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
FT - False turn
false turn

False Turn neboli falešná otočka je prvek používaný ke stažení psa. Tím, že se za běhu, kdy psovod normálně míří k následující překážce, otočí na psa, upoutá jeho pozornost a také ho dostane více pod kontrolu. Umožní vám to tak minout překážky, které by pes raději překonal i bez vašeho povelu. Nejčastější použití je u točení psa okolo bočnice, takzvané těsné točení nebo při stahování, kde povel "sem" nestačí.

V praxi vypadá provedení přibližně tak, že se na psa otočíte, jako byste chtěli provádět frontcross a pes by se k vám měl rozběhnout. Jakmile překonáte nebezpečný úsek, zase můžete pokračovat v běhu přímo. K obrácení psa ke mně používám stranový povel, ale možností je více. Psi učení na žrádlo dají přednost povelu "na", některým stačí jméno nebo povel "ke mně".Těsnou otočku okolo bočnice nejdříve učte na jediné překážce a snaže se jí mít skutečně co nejtěsnější. Pošlete psa na překážku a v okamžiku, kdy ji překonává, ho zavolejte k sobě, otočte se ke psovi a hoďte hračku před sebe, aby se pes otočil okolo bočnice o 180° a vyrazil pryč. Takhle vlastně uděláte frontcross. Postupně se neotáčejte celí, jen za sebe házejte hračku. Pokud se váš pes rád tahá, můžete si ho zavolat k sobě a přetahovat se s ním - aby nezpomaloval, když se k vám blíží, klidně couvejte nebo se i rozeběhněte pryč. Jakmile se umí otáčet těsně okolo bočnice a běžet rychle k vám, přidejte druhou překážku (jako na obrázku). Vyšlete ho na první překážku, otočte se k němu čelem, když ji překoná, zavolejte si ho k sobě, a pak se znovu otočte na další překážku a pošlete ho tam. Ze začátku vůbec nevadí, když bude druhý oblouk široký. Ideální provedení bude, když si budete moci couvat do strany, zatímco pes bude probíhat mezi překážkami, ale k tomu dospějete až časem. Pokud je totiž pes zvyklý jít k vám když stojíte, může mu váš pohyb do strany zvětšit oblouk a druhou překážku by překonal v protisměru. Získat správné načasování je věc zvyku a tréninku.

false turn krok za krokem
Související články:
Jak jsem přešla na temnou stranu (09.08.2012)
Rearcross snadno a rychle - část první (01.05.2010)
Ketschker - absolutní top spin (09.06.2007)
Top Spin (09.06.2007)
V-set (09.06.2007)
SEM a TAM (09.06.2007)
VPŘED (09.06.2007)
BC - Blindcross (09.06.2007)
RC- Rearcross (09.06.2007)
FC - Frontcross (05.05.2007)
| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 09. 06. 2007 | 4773 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server