Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
FC - Frontcross
frontcross

Křížení

Křížením nazývám pohyb psovoda, který přebíhá z jedné strany psa na druhou, "mění si ruku", po které má psa. Většinou se tak děje za účelem zatočení, zkrácení oblouku nebo se psovod zkrátka potřebuje dostat do výhodnější pozice pro budoucí záludnosti parkuru. Tři nejzákladnější typy křížení se liší tím, jestli psovod kříží psovi dráhu před ním, za ním a čelem nebo zády k němu a jsou to rearcross, frontcross a blindcross.

Křížení by se mělo trénovat na všech překážkách, aby pes věděl, že nemusí panikařit a nevyhýbat překážky, neshazovat, neskákat zóny, nevypadávat se slalomu. Se zbrklými psy je potřeba postupovat klidněji a pomaleji.

Frontcross

Frontcross je vhodný pro psy, kteří rádi s psovodem soutěží a pro psovody, kteří své psy dokáží předběhnout. Samozřejmě ho můžou používat i ostatní, například když pes může vyřešit nějakou sekvenci samostatně a psovod mu tedy může nadběhnout dopředu, kde si frontcross potřebuje udělat. Vhodnost jeho použití by si naopak měli rozmyslet všichni, jejichž psy mají problémy se shazováním nebo oblouky, pokud je psovod před nimi, nebo psovodi, kteří si nejsou jistí, jestli se stihnou otočit, než je pes dožene. S Wayem dělám frontcrossy na klouzavém koberci jen výjimečně a na trávě jen občas, protože je to rizikovější právě kvůli shození laťky. Tyto problémy se dají tréninkem odstranit a rozhodně by se odstranit měly, protože je občas nevýhodné použít jiný typ křížení. Při frontcrossu psovod kříží psovi dráhu před ním a čelem k němu, celou dobu ho má na očích.Při nácviku frontcrossu přivolávejte psa přes překážku, když ji překonává buďte natočeni čelem k němu a měli byste skončit oba opět čelem dopředu, kam také psovi hodíte hračku. Dobře se tento cvik procvičuje na tunelu do "U" nebo na "hodinách", zkrátka někde, kde můžete poslat psa od sebe a sami si přeběhnout jak potřebujete.

Pár pravidel, jak jít na frontcross:
- frontcross je rychlý, když je provedený co nejdál od překážky, kterou pes právě překonává, nejlépe před nebo za následující překážkou
- pokud možno si ho předem pořádně promyslete, abyste nezacouvali do nějaké jiné překážky
1. krok
2. krok
3. krok


Související články:
Jak jsem přešla na temnou stranu (09.08.2012)
Rearcross snadno a rychle - část první (01.05.2010)
Ketschker - absolutní top spin (09.06.2007)
Top Spin (09.06.2007)
FT - False turn (09.06.2007)
V-set (09.06.2007)
SEM a TAM (09.06.2007)
VPŘED (09.06.2007)
BC - Blindcross (09.06.2007)
RC- Rearcross (09.06.2007)
| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 05. 05. 2007 | 4790 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server