Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Éowyn alias Evelýna

Pojmenovat psa, to není jen tak. Myšlení se ohýbá podle slov a tak je dobré se pojistit, aby se ohýbalo správným směrem. Mít psa se jménem jako tucet dalších, to se mi nezamlouvá, i když mi je táta vždycky překřtí tak, že Wayovi se říkalo Alík a Aygovi Ája. Ale ouha, všechna moje připravená jména jsou klučičí. Takže čtrnáct dní jsem zuřivě přemýšlela nad krátkým hezkým holčičím jménem, které by se na psa dobře volalo. Zrovna jsem poslouchala Vinetoua, ale zdálo se mi, že Nšo-či by se mi špatně vyslovovalo, navíc i když to znamená "Krásný den", tak skončila dost neslavně. Pak při jízdě do práce přemýšlím, jestli se dá udělat nějaké pěkné volací jméno z Galadriel, až mě napadne, že Éowyn je vlastně celkem krátké, není tak obvyklé, jako Arwen, a navíc se k němu váže pěkná symbolika.Éowyn byla neteří rohanského krále Théodena, které se moc nezamlouvalo, že by se měla ukrýt s ženami, dětmi a starci, zatímco její bratr a strýc jedou do války.
„Čeho se bojíš, paní?" zeptal se Aragorn.
„Klece," řekla. „Zůstat za mřížemi, dokud je zvyk a stáří nepřijmou a možnost vykonat velké činy nebude nenávratně pryč a neztratím i touhu po nich."

V přestrojení za rytíře tak jela do války s ostatními. Nebyla jediná, komu bylo zakázáno bojovat, i hobit Smíšek měl zůstat pozadu, ale Éowyn ho vzala k sobě na koně a společně pak porazili krále Nazgûlů. "Kde vůle neschází, cesta se nachází," řekla tehdy Hobitovi. V originále to je "Where's will, there's way." Tak myslím, že to je osudové jméno.

Nicméně každý pes u nás musí mít přezdívku, teorie je taková, že v běžném hovoru jejich jméno nechci říkat, to by mělo být určené jen pro přivolání. V praxi to znamená, že se na Ayga moc "Aygo!" nevolá, abych si "nekazila" to nulové přivolání. Počítala jsem s tím, že nějaké jméno se samo nabídne, a taky že jo, už v autě se z ní stala Evelýna. Evelýna je zlá kouzelná hůlka z české adventury Dračí historie a její monolog v prologu hry umím už dětských let nazpaměť (od 1:58 minuty).Jestli máte čas i na něco jiného než na psy, tak vřele doporučuji. Nebo alespoň naočkujte děti, alespoň si vyzkouší, jak se opravuje stroj na létání pečených holoubat až do pusy, jak dopadnou lidé, co mají chuť jen na rakvičku se šlehačkou, a jak se uspávají skřeti Blbej a Blbější.

Jo, a neptejte se mě: "Proč německý ovčák?" Protože jsem si řekla, že když budu všechno odkládat na "příště", tak by z toho taky mohlo být "nikdy", a že nejlepší čas je vždycky "teď".


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 07. 05. 2016 | 2420 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server