Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Duna a trénink štěňat
Máme doma výtisk Duny od Franka Herberta z roku 1988, má prodřený hřbet, vypadávají některé stránky a četla jsem ho už mnohokrát, stejně jako viděla několikrát obě filmové verze a teď poslouchám audioknihu. Je to zvláštní kniha, hlavně díky tomu, že je perfektně napsaná. Navenek se tváří jako sci-fi, ale dotýká se spousty témat, jako je ekologie, politika, náboženství, morálka, odvaha a jiné osobní kvality.

A jak tak poslouchám audio knihu, zatímco pracuji na něčem jiném, zaujala mě následující pasáž:

Mnozí si povšimli, jak rychle zvládl Muad'Dib základní požadavky pro život na Arrakisu. Ti, Kdož jsou z Bene Gesseritu, samozřejmě vědí, v čem má tato rychlost své kořeny. Pro ostatní můžeme uvést, že Muad'Dib se učil tak rychle proto, že jeho první výcvik byl zaměřen na to, jak se učit. A vůbec první lekcí byla víra, že je schopen se učit. Je až zarážející, kolik lidí nevěří, že jsou schopni se učit, a kolik jiných věří, že učení je obtížné. Muad'Dib věděl, že každá zkušenost přináší ponaučení.

Zní vám to povědomě? Taky jste narazili mezi trenéry na ty, kteří vás odrazovali od brzkých začátků na překážkách a spíše chtěli, abyste si se psem hráli, budovali vztah a učili ho triky? Že všechno ostatní pak půjde mnohem snáze a rychleji?

Vždycky mě pobaví, když na podobné myšlenky narazím v zcela nepejskařském prostředí.


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 18. 01. 2013 | 4484 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server