Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Crufts 2016
Crufts je jedna z nejprestižnějších výstav psů na světě, která se odehrvá každý rok v březnu v anglickém Birminghamu. Časem na sebe nabalila i soutěže ve psích sportech, od obedience až po canicross (ale ten spíše jen tak exhibičně, přeci jen se to odehrává ve výstavní hale). Možná některé psí sporty i začaly tím, že se na Crufts dělaly ukázky pro diváky, vždyť letos byl sto dvacátý pátý ročník. Mary Ray, jedna ze zakladatelek dogdancingu, ani nesoutěží, jen se svými psy dělá závěrečná vystoupení.

Poslední roky promítají záznamy z hlavní haly po celé čtyři dny živě na YouTube a jednotlivé soutěže je pak možné sledovat i ze záznamu. V agility je vidět velký rozdíl mezi začátečníky a šampiony, přestože i začátečníci se na soutěž musí kvalifikovat, tak je vidět velký rozdíl v kvalitě vedení i rychlostí psů. Kromě soutěží pro Brity jsou soutěže otevřené i pro cizince, vždy jednoho reprezentanta z jednoho státu, i když to je spíše exhibice než nějaká prastižní soutěž. Obvykle byl vidět velký rozdíl ve vedení mezi Brity a ostatními Evropany, ale letos se ten rozdíl už docela stíral. Chtěla jsem i napsat, že o to lepší mají Britové provedení zón, ale ve finále se rozhodčí dost namával jak u kladiny, tak u áčka, takže je mají asi dobré jen když se o to snaží, když ženou psa na čas, tak je ten natolik chytrý, že ví, že se mu skok vyplatí. Pravých sbíhaných zón moc k vidění nebylo, spíš puštěných zastavovaných, které pak vedly k těm skokům. Jestli se budete chtít na něco podívat ze záznamu, doporučuji klíčová slova "crufts 2016, agility, championship, international, final". Tam byste měli vidět to nejlepší. Já jsem se ráda podívala i na parkury, i když není cílem nudit diváky častými disky, některé prvky byly zajímavé a vesměs plynulé.

P.S.: Ano, v Anglii mají jiná pravidla, a může se tam běhat s obojkem.

Single Heats S/M/LChampionship FinalAgility Invitational Final


Každoročně je velkým tahákem dogdancing, v Anglii známější spíše jako heelwork to music. Ve čtvrtek je soutěž pro Brity ve Freestyle, ze které se pak nominuje vítěz do mezinárodního Freestylu v sobotu. V pátek je opět pouze pro Brity Heelworková soutěž, kde většinu triků pes musí provádět v pozicích u nohy. Britský heelwork se mi celkem líbí, když tedy pominu hrozný zlozvyk, že mají potřebu psy držet u nohy pomocí ruky, podle toho, jakou má mít pes pozici, mají ruce přilepené na břiše, na boku, nebo na zadku. Zejména to poslední mi přijde dost neestetické, že má při tanci partner občas potřebu sáhnout partnerce na zadek chápu, ale proč by si někdo chtěl veřejně sahat na vlastní zadek, to mi uniká. Některé týmy to naštěstí nedělaly, občas to bylo zřejmě na úkor přesnosti, tak nedostaly tolik bodů, ale sestava Labutí jezero vyhrála naprosto zaslouženě a provedení bylo precizní, přestože psovodka skutečně tancovala a psovi neukazovala. Osobně se mi líbila i Kay Laurence, měla takovou nenápadnou sestavu, zaměřenou spíše na vyjádření hudby, žádný složitý kostým, vypadali prostě, jako by si šli odpoledne zacvičit před halu plnou lidí. No stres, prostě na pohodu. Ale musím říci, že jsem trochu předpojatá, protože mě Kay naprosto uchvátila předloni svými přednáškami na Clicker Expo. Je to ženská od rány, co to má v hlavě srovnané.

Mezinárodní soutěž zahajovala česká reprezentantka Irena Ištvánková s rockovou sestavou a uchvátila jak diváky, tak rozhodčí. Vedla, dokud nenastoupila další Češka Lucka Plevová, která reprezentovala Japonsko. Měla fantasticky rychlou taneční sestavu, plnou vysokých skoků. Diváky roztleskala a dostala ještě o trochu více bodů než Irena. Vyhrála nakonec reprezentantka Anglie se sestavou inspirovanou animovaným filmem pro děti o medvídkovi Paddington. Neviděla jsem ho, takže jsem si u některých triků nebyla jistá, co mají vlastně představovat, ale je fakt, že se Lucy Creek a Skiffle sestava povedla více než ve čtvrtek. Kdyby zopakovali čtvrteční výkon, tak by pravděpodobně tolik neuspěla.

Freestyle britský, část 1Freestyle britský, část 2Heelwork to Music britský, část 1Heelwork to Music britský, část 2Freestyle mezinárodní, část 1Freestyle mezinárodní, část 2


No jako obvykle mě Crufts nutí k tomu, abych dala dohromady sestavu a vyjela na závody. Teď když má Hobit všechny zkoušky, tak bychom měli být kvalifikovaní jak do Heelworku tak do Freestyle na MČR. Akorát pořád nemáme hotovou žádnou z heel pozic, možná s výjimkou té mezi nohama. Asi mi nezbude než se zase vrátit k Freestylu. Alespoň bude sranda.


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 13. 03. 2016 | 2252 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server