Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Co mi došlo při stříhání videa
Pracuji na článku o cvičení na míči součástí by mělo být i ukázkové video (nikoli instruktážní). Včera se to moc nepodařilo, kamera sice za šera natáčela slušně, ale ještě to zkusím někdy dopoledne. Proč ale nakonec píši - tak jako bych pacientovi nikdy nenadávala co to, že se mu nedaří zapojit správné svaly, tak by mě ani nenapadlo zlobit se na psa, pokud se mu něco nedaří podle mých představ. Podívejte se na video níže.

Aygo zřetelně zápasí otočka doleva. Nepovažovala jsem to v danou chvíli za důležité, protože je běžné, že točení na jednu stranu dělá více potíží, než na druhou. Dobře vím, že trpělivé cvičení přinese víc ovoce, než rozčilování se, takže jsem to prostě neřešila.

Ovšem když jsem ale znovu procházela celé video (otočky byly jen jeden ze cviků, které jsme dělali), najednou mi došlo, že má vlastně problém s točením na tu stranu, kde měl před čtrnácti dny natažený sval na přední noze. Sice už nekulhá ani po mírné zátěži a nohu téměř neodlehčuje, ale na míči pak byla zřetelné, že ani noha, ani celkové držení těla ještě není v pořádku.

Mám ráda jeden citát od B. F. Skinnera: "Selhání není vždycky chyba, někdy to je prostě to nejlepší, čeho je jeden za daných podmínek schopen. Skutečným selháním by bylo přestat se snažit." Takže když se v tréninku objeví chyba, nezačněte hned obviňovat psa nebo sebe. Často je nejlepším řešením dát věcem volný průběh.


Související články:
P&P: Bederní páteř (21.02.2008)
P&P: Hrudní páteř (20.02.2008)
P&P: Krční páteř (18.02.2008)
P&P: Rameno (17.11.2007)
P&P: Prsty (12.11.2007)
Protahování & Posilování: Obecné zásady (11.11.2007)
| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 06. 12. 2012 | 4493 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server