Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Co mě napadlo při čtení labyrintu pohybu 2

Relaxace, regenerace

Protože jsem nikdy nechtěla být fyzioterapeut lidí, ale chtěla jsem pracovat se zvířaty, u každé informafe z lidské fyzioterapie jsem přemýšlela, jak se vztahuje na zvířata. Jedna z kapitol v knížce se věnuje stresu a relaxace. U toho mě napadlo, že to půjde na psy vztáhnout jen obtížně, vždyť přece psi jsou mnohem více než lidé ve spojení se svým tělem, žijí v přítomnosti a netrápí se myšlenkami "co kdyby".Nebo se pletu? Pokud vyjdeme z teorie, že mazlíčci sdílející s námi domácnost sdílí rovněž naše nálady, životní styl i naše civilizační nemoci, nemůžou se od nás nekazit stresem a neurózami? Často mi u mého psa připadá, že vlastně jen zrcadlí moje obavy. Kdo je víc reaktivní, pes startující po ostatních psech, cyklistech nebo zvěři, nebo jeho majitel, který skáče po psovi, jakmile uvidí v dáli pohyb? Kolik majitelů sportujících psů si stěžuje, že jejich čtyřnožec neumí odpočívat, zatímco mu sami plánují další trénink a další závody?

Jaký vliv má pak nedostatek odpočinku na psí sportovce? Není chování reaktivce o to horší, že je neustále jak v psychickém, tak fyzickém napětí, připravený okamžitě řešit potenciálně ohrožující situaci?


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 28. 09. 2018 | 919 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server