Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Co jsme prováděli na MR DDCCR tentokrát

Závodění ani zkoušky v dogdancingu mě poslední dobou nijak zvlášť nelákají, je pro mě často těžké vymýšlet sestavu, hledat písničku, pravidelně trénovat, když pak stejně na závodech nepředvedeme to, co máme natrénováno, protože Way polovinu cviků proštěká. Ale dogdancing samotný mi stále přijde skvělý a protože není pravděpodobné, že po MR bude ještě nějaký závod, tak jsem nechtěla porušit tradici alespoň jednoho závodu za rok, i když se mi těsně před dnem "D" uuukrutně nechtělo.


trénink poslední týden před MR v centru CDAPoměrně dlouho dopředu jsem měla jasno, že chci do třetice závodit v Heelworku, protože to je jediná z divizí, kdy mám u Waye alespoň šanci, že vystoupení celou dobu neproštěká. Celkem podobně dlouho jsem si plánovala, že budu mít sestavu na "Scotland the Brave". Way má moc pěkný heelwork a když jsem si občas něco zkoušela, tak se mi spojení vcelku líbilo. Ale jak se blížilo datum uzávěrky, nějak jsem nebyla schopná dát dohromady sestavu, která by mě něčím oslavovala. Bylo to samé chození sem a tam, jednou popředu, jednou dozadu, jednou do strany, ale nic zvláštního. To mi po sledování videí z Anglie nějak nešlo přes nohy a přes hlavu, takže jsem se rozhodla poohlédnout po jiné hudbě.

Začala jsem u My Fair Lady, protože jsem "Show Me" měla na prvním MR. Hned mě zaujala krásná "I Could Have Danced All Night", i nejen kvůli hudbě, ale i textu. Celkem jsem si hned všimla, že se jedná o waltz (sice jsme na to v tanečních dělali rumbu, ale waltz mi k tomu sedí více), ale pak jsem si nějakou nešťastnou náhodou řekla, že v angličtině "waltz" vlastně znamená "valčík" a začala jsem vymýšlet a trénovat kroky a cviky pro valčík. Sice jsem se při zkoušení kroků na hudbu trochu divila, proč mi to tolik nesedí, ale vzhledem k mojí hluchotě a pohybové neschopnosti mě to zas tak nezaráželo. Jenže když jsem jednou přišla do obýváku, kde měl bratříček puštěnou televizi s vypnutým zvukem a zrovna dávali Glee (což je něco jako Muzikál ze střední, akorát v seriálu) a jak jsem četla české k titulky (protože seriál je dabovaný kromě písniček), tak jsem se pomyslela "...., to je snad z My Fair Lady!" a po urychleném zapnutí zvuku a pozorování kroků tance jsem si ještě pomyslela "...., to je waltz!!!" A na waltz se mi heelwork vymyslet nedařilo.

Takže nové hledání, volba tentokrát padla na "On the Street Where You Live". Už jsem nad ním několikrát přemýšlela, ale odrazoval mě kostým. Navíc mě zaujal "The Embassy Waltz" (Velvyslanecký valčík), ale nechtělo se mi do něj, protože jsme se s Wayem sice krásně točili dokola, ale to byl taky jediný prvek, který jsem vymyslela, a navíc u obíhání je skoro 100% šance, že se bude doprovázet i zvukovým projevem. Ale ať jsem přemýšlela, jak jsem přemýšlela, z Freddy Eynsford-Hilla se mi nedařilo vykřesat víc než ze Skotska. Nakonec se potvrdilo, že člověk má pracovat na hudbě, která se mu líbí, protože i když mi bylo jasné, že moc slavně se na nás porota dívat nebude, tak mě trénink hrozně bavil.

Aby bylo jasno, tak definitivně (víceméně) jsem se rozhodla tak deset dní před MR, přičemž času na trénink moc nebylo a když, tak už potmě nebo dopoledne, kdy Way obvykle spí. Asi tak týden před akcí jsem při první zkoušce v kostýmu zjistila, že šaty, kvůli kterým jsem se vůbec pro taneční sestavu rozhodla, nemůžu použít, protože při točení na Waye pod sukní vůbec nevidím a on nedokáže udržet těsnější pozici nebo se mi do sukně zaplétá. Tož jsme hledali jiné oblečení, bohužel jsem si nebyla jistá, že chci jiné bílé šaty, takže jsem pro jistotu zvolila bílé kalhoty s bílou halenkou, a nezbylo než trénovat, jak to půjde.

Na MR bylo tentokrát přihlášeno docela dost týmů, někteří poprvé, ale i hodně starých matadorů. Na řadu jsem měla přijít až dvanáctá, trochu jsem se bála, že bude zdlouhavé hodnocení, ale nakonec se program zpozdil jen na začátku, pak jsem byla ráda, že jsem se vůbec stihla před startem převléknout. Ukázalo se, že volba hudby nakonec byla správná, jakmile začala hrát, hned ze mně opadla nervozita a já si užívala s Wayem společné kroky. Ke konci se potvrdily moje obavy, kdy se Way sice snažil, ale při obíhání mu nakonec ruply nervy a sestava se nám začala trochu sypat. Když jsem se teď na videu koukala, musím ocenit, že zabojoval a podařilo se mu místy dát opět dohromady. Je samozřejmě moje vina, že jsem si na přípravu sestavy nenechala víc času, abych mu vybrala prvky, ve kterých se bude cítit jistěji, ke konci už jsem trochu improvizovala a ubývalo mi sil. Ale celkově jsem velmi spokojená se čtvrtým místem z osmi startujících, na to, že máme jen čtyři heel pozice (na side se pracuje, ale nechci je uspěchat), to není špatný výsledek. Nesmím ale zapomínat na to, že u CDC by takový výkon znamenal kvůli štěkání diskvalifikaci.

Bez stresu jsem si pak mohla užívat posledních dvou divizí, první tři místa ve Freestyle mě zaujala, konečně jsem viděla i Vandinu sestavu s mamutem a musím říct, že rozhodčí na MS si asi seděli na očích, když zvítězilo obíhání na 101 způsobů Francouze Thierry Thomase, protože výkon Brandy vynikal nad vším, co jsem až doteď viděla - originální cviky, vtipně a trefně využité pro účely sestavy, pohyby do hudby jak psa tak psovoda, ani na okamžik nevypadli z role, prostě super. Stejně tak některé cviky Lindy Hodové se mě velmi zaujaly a určitě dalo hodně práce je naučit.

Tanec ... Takový zvláštní, špatně by se mi posuzoval, až na dvě první sestavy bych měla problém poznat, kdo patří na které místo, u každého bylo lepší něco jiného. Přitom Tanec může být jednou z nejkrásnějších divizí, ale je docela obtížné udržet svoje kroky a psa v chodu, a proto možná ty chyby.

Dvojice - bez komentáře. Skoro se zdálo, že výsledné pořadí se dělá podle toho, kolik času strávily týmy na tréninku, čím méně, tím lépe.

Už mám zase chuť vymýšlet sestavu na další akci :-) Snad se bude pořádat více závodů a přilákají více soutěžících. Třeba k tomu napomůže i chystaná video soutěž CDC?

DODATEK po zkouknutí výsledků - půl bodu nás dělilo od třetího a tři čtvrtě od druhého místa - great dog, shame about the handler!


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 21. 11. 2010 | 6284 přečtení | Počet komentářů: 1
Komentář ze dne: 15.01.2011 20:39:24     Autor: neregistrovaný - Wendy (budu k vám chodit na tréniky..) (@)
Titulek: www.wend-y.blog.cz
Pěkný valčík..MYslím že se vám to povedlo..

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server