Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Aygo čuchá
Dneska jsem měla s Aygem čuchací lekci a zase jsem z ní vyšla poražena. Naplánovala jsem si ji skvěle, ale vyšlo by to jen v případě, že bych cvičila s plyšákem a myslela za něj. Ale já cvičím s welsh corgim, který má vlastní hlavu.

Dlouho (a celkem složitě) jsem ho učila, že se má k pachu dostat co nejblíže a vydržet u něj čumákem. Ale ráda bych, aby předměty označoval sednutím. A tady jsem narazila. Welsh corgi nechápe, proč mu říkám, aby si sednul, když byl celou dobu odměňovaný za dotýkání se. Udělal snad někde chybu, že ho zastavuji? Nebo teď hrajeme jinou hru "sedni si u předmětu uprostřed místnosti"? Navíc jak se snažím soustředit na víc věcí najednou, tak někdy odměním sednutí, někdy dotyk, a co je úplně nejhorší, často odměním i to, že honí předmět po místnosti, kope si ho a rozžvýká. A i když si to pohlídám a neodměním to, tak stejně smutně pozoruji, jak další geniální plán letí do koše.

Cvičit takhle dříve, plakala bych, že mám nemožného psa. Teď dobře vím, že za průběh lekce je zodpovědný trenér. Je to zároveň dobrá i špatná zpráva. Dobrá proto, že stačí změnit tréninkový postup a problém je vyřešen. Špatná proto, že vůbec nevím, jak na to. Cítím se jako každý druhý psovod, který dobře ví, že má geniálního psa a dělá mu brzdu. Sice mě to jako každého druhého vytáčí, ale jak se říká o efektivním tréninku, není potřeba trénovat více, ale chytřeji. Zpátky k rýsovacímu prknu.


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 10. 12. 2014 | 2760 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server