Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
SUPERPES 2010
Tři týdny jsem byla v Kladrubech na praxi a s Wayem jsem se viděla jen o víkendech, kdy jsem přejížděla na nějakou tu intenzivku. Je to hodný pes, pochopil, že auto se používá k přesunům ze cvičáku na cvičák a celkem spokojeně spí v kufru, než se dostaneme do místa určení.Díky agiliťákům ve Dvoře jsme si mohli trochu potrénovat a Way se celkem snažil, ale pravidelný trénink mu zřetelně chyběl v drobných chybách ve skocích, a nástup teplého počasí bez odpovídajícího zvyšování kondice ho zase rychle vyčerpával. Protože chci jet na kvalifikačky (spíše ze zájmu o ruské parkury rozhodčího Kirilova než z naděje, že bych byla součástí reprezentace), závody v Lysé jsem mínila jako tréninkové a nakonec se ukázaly ještě o něco tréninkovější, než jsem si plánovala.

Letní závody mi vždycky přijdou trochu zvláštní. Zatímco v zimě a za podzim běháme, abychom se zahřáli a užili si konec sezóny, v létě mám ve zvyku si spíš užít společnosti, v letních slunečních paprscích si číst nějakou knihu a po poledni usnout. Way tenhle ležérní přístup nijak nesdílí.

JUMPING
Mám ráda Petrovy parkury, naplánovala jsem si na začátek moc pěkný lead-out, který Way vyřešil za mě tím, že si odstartoval mírně předčasně. v Budějkách mě to překvapilo, ale vzhledem k nedostatku tréninku jsem s tím mírně počítala a měla jsem připravenou reakci. Moc se mi líbí opravy, kdy pes uteče dříve z odložení nebo zóny a psovod, místo toho, aby psa vracel, ho odloží a pokračuje v trati. Zkusila jsem tedy Waye znovu odložit, ale nechtělo se mi sedět, takže jsem se sebrala a šla z parkuru.
Jinak to byl pěkný parkur, pár psů mělo problémy se zatáčkou na #4, většina zvládla Alfa* na #12 (problém může mít tým, kde psovod zůstane vzadu nebo zpomalí = povel tělem pro točení), ale pak bojovali se zatočením na #13. Pokud totiž psovod řeší Alfa tím, že zaběhne za překážku a potom se na pravé ruce zase vrací zpět, zůstává za psem a těžko mu vysvětluje, že by měl zatočit na prostřední překážku, snadno ji přeběhne. Řešením je zaběhnout za #13 a tam udělat FC a vlásenku jít na levou ruku.

JUMPING Vendula a Izzy

Zkouška LA2
Tentokrát jsem měla přesný plán, jak Wayovi pomoci v procvičení si odložení. Nejčastějším důsledkem nedůslednosti jsou pokusy o obejití pravidel. A jestliže se člověk má chovat na tréninku jako na závodech, pak se musí občas na závodech chovat jako na tréninku. Takže jsem Wayíska odložila, došla si k druhé překážce, zkontrolovala výdrž, propustila a po dvojce jsme to vzali zase do cíle pro odměnu.
Byl to fakt pěkný parkur, na můj vkus trochu obtížný (v tom pozitivním slova smyslu) pro psa, který skoro tři týdny neviděl překážky. Ale ráda si ho někdy zaběhnu v rámci tréninku.

Zkouška A2 výsledky ze zkoušky A2

AGILITY
Bylo mi líto ze závodů nezkusit celý parkur, zejména jsem potřebovala projet zóny. V případě, že by se mu jakž takž podařily jsem ho chtěla odměnit hračkou, což znamená diskvalifikaci na celý den. Naštěstí kladina byla prosíravě až na konci, takže jsme si mohli projít houpačku s áčkem. Slalom pejsek naběhl pěkně, jen v něm nevydržel, shodil tyčku (to ta jeho nedostatečná zkušenost ve skákání), ale světe div se, trefil zónu na áčku. Mám podezření, že to bylo jen proto, že už byl příliš unavený na nějaké skoky, ale já to taky počítám. Sice jsme pak minuli skokovku (moc hezky zareagoval na můj nevhodný pokyn pro točení), ale na kladině dokonce zastavil, takže jsem ho odměnila.

Kvalifikace budou náramně zajímavé. Za předpokladu, že se najde moje přihláška.

Parkur dodám, jakmile se na webu objeví výsledky.

Archie

* Alf = oběhnutí překážky a její překonání zezadu, podle Lucemburčana Manuela Alffa, protože "out" je příliš nudný název


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 24. 05. 2010 | 4157 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server