Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
Hloubětínský drak 2009
O státní svátek jsme se vydali na dvojzkoušky do Kyjí, kde pořadatelé vyhověli velkému zájmu závodníků a přizvali druhého rozhodčího, aby si týmy mohly zaběhat na dvou parkurech. Syslové a Medvědi se střídali s Elkami, ale na prostojích při zpracovávání výsledků by se asi dalo ještě zapracovat. Šikovný byl stánek pojízdného obchodu s psími potřebami Dalmatin nebo firmy prodávající maso pro psy. V Kyjích jsme zvyklí na déšť, bláto a louže, pamatuji si, jak Petr jednou přestavoval trať tak, aby se běželo okolo největší potopy (asi aby pak mohl v jezírku rybařit). Tentokrát se nám poštěstilo, ochladilo se až ke konci dne, jinak nespadla ani kapka, ani vločka.

Začínali jsme na Petrové parkuru, který postavil hodně prostorný, s dlouhými zatáčkami, kterým s Wayem moc nefandíme. Nakonec se nám ale vedl lépe, než Jitčin, kde jsem se cítila trochu stísněná a nesedělo nám zatáčení po rovinkách. Bára běhala v jedničkám a u Petra zkoušku vyhrála, u Jitky se Skipeček zapletl ve slalomu a cestou na opravu to vzal přes áčko. Táta získal u Petra čistou zkoušku s třetím místem, u Jitky si trochu neporozuměli s Acem a tam měl odmítnutí.

Přestože je Way poslední dobou na závodech nějak mimo sebe, celkem nám to klapalo, na áčku jsem se rozhodla pro trochu riskantní variantu, dělala jsem těsný FC až u #16 místo u áčku, což Waye zřejmě svedlo k tomu, že udělal sestupnou část jen na jeden krok a skočil zónu. Pokud má sbíhané áčko mít alespoň minimální šanci na úspěch, pes musí mít na sestupné části dva kroky (přeskočit vrchol, odrazit se a dopadnout do zóny). Wayovi se to povede jen za velmi zvláštních podmínek a tohle nebyla jedna z nich. Jinak jsem ale byla spokojená, startovala jsem letmým startem na levou ruku, tu jsem držela až za kruh, kde jsem křížila RC,, FT stahovala do tunelu, další RC před #9, vzápětí další před #10. Way asi skočil sestupku na kladině, oba dva jsme tam byli rozhození, ani nevím, jestli tam šlápl nebo ne. Za #12 jsem dala další RC, pak opět před #14, kde jsem nakonec Waye točila doprava. Před #16 jsem dělala ten zmiňovaný FC a do #17 jsem dobíhala na pravou ruku.

LA2 Petra Rybáře

U Jitky jsem si opět zkoušela odložení, pořád jsem nervózní, došla jsem si jen k první překážce, ale Way byl skvělý, nezvedl se ani trochu. V tomhle parkuru jsem dělala mnohem víc frontcrossů, jeden byl hned za #6, kde jsem Waye přes skokovku přivolávala (táta dělal FC před #6 a jak se kontroloval, jestli o překážku nezakopne, tak ztratil kontakt s Acem a ten skokovku minul). Další FC byl před pevným tunelem, nechala jsem Waye přes skokovku trochu přeletět, nechtěla jsem ho stáhnout mimo. na áčko jsem musela stahovat pomocí FT, okolo #13 jsem ho nakonec točila doprava, je to delší cesta a náběh do slalomu není o moc lepší, ale přišlo mi zbytečné ho lámat doleva, když jsem si nebyla jistá, jestli na to Way zareaguje. Za slalomem jsem se zase točila na čelo a závěrečnou rovinku jsem šla nakonec na levou ruku a před #19 dělala RC, ale bylo to pomalé, možná by byla lepší varianta utéci psovi na houpačce a jít až do cíle na pravou ruku. Way opět na áčko nebyl rozběhnutý, takže nenatáhl krok až do zóny.

LA2 Jitky Novotné

Skákané áčko mě už nijak zvlášť netrápí. Vyřadila jsem ho z tréninku, protože jeho neschopnost nabíhat nějak šetrně k předním nohám vyústila v to, že po intenzivním tréninku kulhá. Vyřazením áčka se to dost zlepšilo, takže na současném stavu nehodlám nic měnit, i když to znamená vysokou pravděpodobnost minimálně pěti trestných bodů v každém agility běhu. A dokud nebude alespoň áčko bez příček, asi ho ani přetrénovávat nebudu, další pes už nejspíš bude běhat na áčku udělaném na speciální objednávku. Moje další fotografická studie asi bude zaměřená na nabíhání na áčko. Dneska jsem zas viděla psa, jak sjížděl sestupku na kladině, a celkem nahlas bylo slyšet brnkání celého lokte o příčky, jako v tom vtipu "Pozor, schody, -dy, -dy, -dy, ..." "Kde, -de, -de, -de, ...." Brrr.


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 28. 10. 2009 | 4709 přečtení | Počet komentářů: 4
Komentář ze dne: 29.10.2009 15:56:30     Autor: neregistrovaný - Petr (@)
Titulek: Příčky
Přesně z toho mě mrazí když vidím co všechno jsou ochotní někteří hafani pro své psovody udělat. Jako třeba po břiše sjiždějící bordery na Áčku, nebo opět bordery brzdící na kladině tak, že jedou bříšky po hranách sestupky (jakoby to prkno chtěli obejmout) a ještě si pomáhají dobrzdit pomocí brady o špricle. Také říkám brrr.

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server