Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
1. QZ 2009

Alespoň krátká zpráva z letošních kvalifikaček. Počasí nám nepřálo, vyrazili jsme z Prahy už v pátek odpoledne a celou cestu až do Brna pršelo, tam bylo počasí klidné, ale jen do sobotního rána, kdy nám postavili první parkur. Déšť má jednu výhodu - místo toho, aby si lidé navzájem záviděli a pomlouvali se, tak se spojili proti společnému nepříteli počasí. Déšť záhy rozmočil plac a dovedete si představit, jak vypadá trávník, když stovka závodníků vydupává jednu a tu stejnou trasu. Už při druhé kategorii se z míst, kde člověk potřeboval prudce zabrzdit nebo se otočit, stalo spíše kluziště. Spousta týmů tak nepodala výkon, který by u nich byl obvyklý za jiných podmínek.Na poslední dva běhy se počasí naštěstí trochu umoudřilo a sluníčko dokonce trochu hřálo, skoro byla zase radost běhat. Parkury nám stavěli od rozhodčích, kteři budou posuzovat MS, ale nekreslila jsem si je, ráno bylo příliš ošklivo, než abych vytahovala blok (nechtěla jsem vytahovat ani prokřehlé ruce z rukávů) a odpoledne už jsem byla líná. Celková úroveň byla trochu zvláštní. První Alffův jumping byl dost otevřený a běhavý, máme sice s Wayem trochu problémy se tam vejít, ale to se nám stalo už na Top Cupu. Většina chyb na něm pramenila z toho, že si lidé i psi zvykali na obtížný povrch. Další běhy už byly trochu obtížnější, zvláště Hüppeho parkury jsou celkem nápadité a je radost si je proběhnout. Taky dost často používá trojskok, za víkend jsme ho běželi dvakrát. Way mi v prvním jumpingu neubrzdil náběh do slalomu a v druhém běhu jsem trochu přepískla stažení až do diskvalifikace. V druhém agility jsem si říkala, co budu dělat, když mi ho zas skočí, až jsem se rozhodla, že Way áčko sešlape a proto to nebudu muset řešit. A taky to udělal naprosto krásně, i zbytek parkuru se mnou statečně bojoval a co jsem nezachránila já, to zachraňoval on. Jumping taky tak.

Neděle byla mnohokrát horší, propršelo totiž celý den jen s občasnými slunečními přeháňkami. Až jsem uvažovala, že bych běžela v pláštěnce a holinkách jako Greg. Na moje běhy se ale vždycky trochu vyčasilo, tak jsem se na to vykašlala. Ráno jsme dokonce měli postavený stůl, který kupodivu fungoval špatně spíš u velkých psů, dva týmy pak běh opakovaly. Way měl skočenou zónu na áčku a zase nezabrzdil ve slalomu, takže jsem si zbytek už dobíhala jen na radost, ani jsem nevyložila moc usilí na to, abych Waye stáhla ze špatné díry tunelu. To agility uškodilo dosti týmům, zvláště psovodi malých psů si myslím,že není potřeba trénovat vedení na dálku, a v tomhle parkuru byla potřeba psa poslat do tunelu pod kladinou a oběhnout ji. Jak psovodi utíkali ve snaze získat náskok, hodně psů tunel minulo.

To mizerné počasí působilo i mizernou náladu, byla jsem tak otrávená, že nemůžu dělat nic užitečného (jako například se učit nebo psát články), že jsme v následujícím jumpingu a dalším agility chytla po dalších diskvalifikacích. To mě na konci naštvalo, propršený celý den bez jediné užitečné práce a jen kvůli diskvalifikacím, to mi přišlo zbytečné. Takže alespoň ten poslední běh, který byl postavený tak primitivně (úroveň asi A 0.5), že ho musel doběhnout každý, jsme zaběhli čistě.

Přes sto závodníků, čtyři parkury denně, jeden z nich se stolem, jak to asi mohlo dopadnout? Vyjížděli jsme z Brna v půl deváté, domů dorazili v půl dvanácté. Celková bilance - žádná shozená tyčka (když nepočítám jednu po diskvalifikaci, když bylo Wayovi jasné, že něco neklaplo), dvě zóny udělané, 3Q... Mohlo to být horší, nebylo to špatné.

Celkově si myslím, že výsledky odpovídají schopnostem týmů. Možná škoda, že se IMCA neboduje zároveň s MS, pak by její výsledky nevypadaly tak pozitivně. Navíc celkově tratě nebyly moc obtížné, i když si myslím, že startovaly vesměs dost zkušené týmy, těžší parkury by nejspíše zvládly. Spoustu věcí zvládají týmy dobře, náběhy do slalomu, zóny nebo trojskok nedělaly velké problémy. Snad bude druhé kolo příznivější a zajímavější.

Jeden parkur od Hüppeho, který mám postavili, jsem našla na americké konferenci, kde shromažďují nákresy parkurů:
jumping od Hüppeho


| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 04. 06. 2009 | 4492 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server