Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.
"Mrtvý pes"
mrtvý pes

Dvě různé pózy jsou povinné cviky ve Freestyle, ve kterých pes musí bez hnutí setrvat minimálně čtyři doby. Na první úrovni to může být i leh, sed a stoj. Jinak se dá za pózu považovat malý nebo velký trpaslík, poklona nebo třeba "mrtvý pes", kdy pes leží na boku.

Nácvik: V jedné ruce jsem měla pamlsek, položila si Waye pamlskem a dřepla si vedle něj. Psa jsem lákala na pamlsek, se kterým jsem pohybovala obloukem od jeho lokte podél ramene až za jeho hlavu. Snažila jsem se dělat ten oblouk co největší, aby musel hlavu otočit do strany a čím víc by se snažil získat pamlsek, tím víc by se musel točit do strany a dozadu, takže nejdřív svalil zadek a nakonec se položil i na plece a já ho pochválila a odměnila. Takhle jsem ho pamlskem vedla několikrát, až jsem začala prodlužovat interval mezi položením se na bok a odměněním. Když se dokázal položit pod vedením pouhou rukou, pamlsek jsem měla mimo, začala jsem ke cviku dávat povel.Nestrkala jsem do něj, ani jsem ho netlačila k zemi, Way nemá manipulaci rád a kdybych na něj sahala, vzepřel by se mi. Tím, že jsem ho do strávné polohy vedla pamlskem, se naučil ležet na boku dobrovolně.

Pro lepší efekt jsem Waye učila, aby měl na zemi položenou i hlavu. Hned od začátku jsem mu pamlsek dávala u země, aby neměl tendenci se pro něj zvedat. Když zvládal položit hlavu, dávala jsem mu uvolňovací povel, a teprve potom ho odměnila, nikdy jsem ho ale nepropustila dříve, než si položil hlavu na zem. Pokud ji nadzdvihl, ze začátku jsem mu zopakovala povel, a dala mu ruku nízko k zemi, abych mu oživila, co po něm vlastně chci, později jsem nic neříkala a čekala, až si svojí chybu uvědomil sám. Brzy pochopil, že propuštěn bude pouze tehdy, když bude ležet celým tělem nehnutě na zemi.

Jako další obtížnostní level jsem zavedla svůj pohyb, zatímco pes měl vydržet na boku. Nejdřív pro něj bylo dost těžké, jen když jsem se zvedla z dřepu a chtěl se zdvedat taky, takže jsem, tentokrát jenom v předklonu, ho znovu položila na bok a narovnala se. Hned jsem ho pochválila, propustila a odměnila. Bylo důležité, aby se nikdy nezvedl dříve, než jsem mu dala povel. Různě jsem ztěžovala situaci tím, že jsem ho obcházela, překračovala a odměňovala pokaždé na jiném místě. Pokaždé, když to vydržel, následovala velká pochvala a odměna.


Související články:
Na schovávanou (19.03.2008)
Daleké obíhání (09.02.2008)
Couvání k psovodovi (18.01.2008)
Opačná pozice u nohy (06.09.2007)
Podívej se na nebe (03.09.2007)
Vlez mi na záda (03.09.2007)
Podrž mi tu hůlku (03.09.2007)
"Trpaslík" (27.08.2006)
Chůze do strany (27.08.2006)
Couvání (27.08.2006)
Zvedání pacek (27.08.2006)
Slalom (27.08.2006)
Obíhání (26.08.2006)
Chůze u nohy (26.08.2006)
| Informační e-mail | Vytisknout článek |
| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 27. 08. 2006 | 6257 přečtení | Počet komentářů: 0

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server