Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Kontakt
Kateřina Lerlová
Pod Kopcem 6, Praha 4, 147 00
KaTachyon@seznam.cz
mobil: 608 261 592
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Kalendář
Download
Ankety
Odkazy
TOP 15
Online kurzy

Rozšířené vyhledávání

RSS

Právě se děje:
Protože nejsem schopná zabezpečit, že se mi nikdo nenabourá do systému a nezneužije emailové adresy, kterými se čtenáři přihlašuji, všechny jsem smazala a tu možnost zrušila. Některé články, které byly jen pro registrované čtenáře s rozšířením práv, tak zůstanou nedostupné.

Nic není nemožné, když člověk trochu chce a hodně maká.

Počet zobrazených článků: 4 (z celkem 4 nalezených)

Aygo a Evža šli na zkoušky. Z dogdancingu. Evže se už podařilo složit Freestyle a teoreticky umí dost cviků i na Tanec. Zato Aygovi se nepodařila už dvakrát splnit dvojková zkouška, takže nás čekalo opakování. A v rámci přípravy na návštěvu Gabby jsem si pročítala její první knížku Touching Animal Souls a přemýšlela jaký význam mají zkoušky a závody pro vztah s mými psy.


Je jim úplně šumák, že chci mít pěknou fotku na Chlubítko.| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 25. 10. 2018 |

Za těch pár let, co je u nás dogdancing (popřípadě tanec se psem, dogdance), a za těch několik méně let, co se mu věnuji s Wayem, jsem občas narazila na dotazy, zda se dá u nás sehnat knížka, která by se téhle problematice věnovala. S politováním jsem musela odpovídat, že v zahraničí se tituly najít dají, ale v České republice nikoli. Napůl žertem jsem dodávala, že to jinak nebude, dokud něco ze zahraničnách zdrojů nepřeložím.

Nakonec to dopadlo jinak, díky složité souhře náhod jsem v červnu zjistila, že bych nemusela být překladatelkou, nýbrž rovnou autorkou. Nakladatelství Plot už vydalo dvě knížky o agility (Agility - První krůčky a Agility pro pokročilé) + Pracovní sešit se sekvencemi a teď je na řadě první titul o Dogdancingu. Napsala jsem ho za tři měsíce, během kterých jsem zvládla všechny praxe, dva a půl tábora a nějaké ty zkoušky. Občas mi to trhalo nervy, a nemohla jsem si vzpomenout, proč jsem se do toho vlastně pouštěla, ale ještě častěji jsem se bavila a přesvědčila se, že mám skvělou oporu v panu Čečnovi, který mi nejen vytrvale sloužil jako model pro ilustrační fotografie, ale v roli pokusného králíka mi dovolil odzkoušet další varianty učení jemu známých i neznámých triků. Jsem strašně ráda za kamarády, kteří neváhali i se svými nejen krásnými, ale hlavně šikovnými miláčky přispěchat na pomoc, aby byly fotky pestřejší a čtenáři se nemuseli dívat jen na mého černobílého blázna.| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 29. 10. 2010 |
Při tréninku s clickerem se většinou uvádí tři způsoby přístupu - luring (vedení), shaping (tvarování) a capturing (zachycení). Existuje jich ale samozřejmě mnohem více, Attila Szkukalek k nim mimo jiné na svém DVD řadí i fyzickou manipulaci a chaining - spojování už známých cviků do jednoho nového. Podobně back-chaining se říká postupu, kdy nejprve psa naučíte psa výslednou pozici nebo činnost (třeba pozici na zóně) a poté přidáváte další úkoly či překážky, které pes musí vykonat, než se do pozice dostane (najít správný náběh na zónu, doběhnout pro aport...). U mě spousta cviků v dogdancingu vzniká tím, že jsem spojila dva povely, a když si teď čtu Co má pes na jazyku od Stanleyho Corena, mi to přijde jako zajímavá možnost, jak se psem pracovat.

| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 11. 02. 2010 |
vzájemná důvěra je klíčová

Kostým jsem si vyžehlila,
rekvizity zabalila,
zatímco pes klidně leží,
mně se vlasy hrůzou ježí,
zítra máme předvést všem,
jak tancovat dovedem.

Srdce mám až v žaludku,
ach, už se to blíží,
srdce mám až v žaludku,
nohy se mi kříží.

Proč si nevzít příklad z Waye,
když mám nervy, on si hraje,
já chci brečet,
on chce ječet,
vrásky si s tím nedělá,
když on ne, tak proč mám já?| Autor: KaTachyon | Vydáno dne 12. 07. 2007 |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server