Fitness týden 7

Autor: KaTachyon <katachyon(at)seznam.cz>, Téma: Fitness, Vydáno dne: 16. 06. 2018

Slíbené cvičení, ke kterému nepotřebujete žádné módní pomůcky. Každý kopec nabízí možnost zaměřit se více na přední/zadní/stejnostranné končetiny. Když máte schody, tak máte stupínek. Když máte velkého psa, vystačíte si s židlí. Jestliže potřebujete něco pohyblivého, použijete svoje tělo. Netřeba se stresovat :-) Jak řekla lektorka na jednom z nedávných kurzů: "Fyzioterapeuti musí být vynalézaví, protože na drahé pomůcky jim nikdo peníze nedá."

Každý pes má jako "hlavní" sport něco jiného, cviky se už teď také mírně liší. A některé jsou zas stejné, protože vlastně u obou bych chtěla, aby byly silnější přední i zadní končetiny a psi měli celkově velmi dobrou stabilitu a zůstali ohební. Na některé cviky jsem se inspirovala na https://robpossible.com/. Kromě zajímavých videí tam najdete i inspirativní rozhovory.

Víkend jsme trávili u kamarádky Terky Dancingdogs.cz, která na jindřichohradecku šíří osvětu o nenásilném tréninku psů a má u sebe momentálně v dočasné péči jednu fenku z Týnecké kauzy.Aygo

Kliky - https://youtu.be/NNJJ0SeiK84.
Couvání v heel pozici - https://youtu.be/Atx4oWXG9VU.
Chůze bokem v heel pozici - https://youtu.be/ZT2xVTwSb18.
Couvaný slalom - https://youtu.be/pPPvjdFY04k.
Stoj na stejnostranných končetinách - https://youtu.be/ADNHZ0O22t4.

Éowyn

Běh tam a zpět - https://youtu.be/d0tu4-PQ-2c.
Couvání do schodů - https://youtu.be/nEFIdiVy7cQ.
Dřep - https://youtu.be/J6096FOG5v4.
Vpřed a vzad - https://www.youtube.com/watch?v=g90DgliiAOQ