Jihočeské tanečky 2018

Autor: KaTachyon <katachyon(at)seznam.cz>, Téma: Akce DD, Vydáno dne: 30. 03. 2018

Sice to vypadá, že zahalíme, ale není to tak. Nebo jenom trošku. Přihlásila jsem se už na podzim na dogdancingové závody u Českých Budějovic, hlavně protože jsem to chtěla spojit s návštěvou kamarádky na jihu Čech. Sice jsem z propozic pochopila, že závody budou venku, ale nějak mi nedošlo, že na konci března může být ještě dost zima. Navíc když vypsali termín na seminář Canine Touch, rozhodla jsem se využít volné části víkendu a jet se před závody ještě vzdělávat.

Moc se nám v neděli už nikam nechtělo, ale když už jsme a tom Jihu byli, půjčila jsem si od Terky židli jako rekvizitu a vyrazili jsme. Musím vás varovat, že při jízdě za Terkou máte v cíli o čerstvou dávku adrenlinu v krevním oběhu postaráno. Nebyli jsme jediní, komu se na závody nechtělo, a startovka v sobě měla záhy díry jako ementál. A tak jsme nakonec měli co dělat, abychom si včas vyzkoušeli plochu, převlékli do kostýmů a rozcvičili psy.

Aygo šel na řadu hned třetí, takže jsem ani neměla moc čas se vynervovat. Čtrnáct dní měl klidový režim kvůli kulhání a do toho jsem měla týden chřipku, takže ze sestavy jsem měla vymyšlený jen úvod, pár cviků uprostřed a závěrečnou pózu. Zbytek měla být tréninková improvizace. Aygo se maximálně snažil, trpělivost mu docházela až ke konci, kde se mi začaly plést povely a moc dlouho jsem přemýšlela, jaký cvik ještě zařadit. Chvíli jsme diskutovali, jestli bude couvat u nohy nebo ne, ale nakonec jsme se domluvili a do cíle to doklepali. I přes všechny chyby (všechny byly moje) jsem měla radost, protože se na mě soustředil, a to mi je cennější, než náročnější triky, kdy bych ale celou dobu musela syčet, aby byl zticha nebo dával pozor.

Počasí bylo milosrdné a dopřálo nám po zachmuřeném týdnu trochu sluníčka. Po posouzení všech sestav a háravých fen ze zkoušek jsem šla ještě s Evelýnou do FUNu, abychom trénovali zkouškovou sestavu. Ještě pořád ztrácí pozornost, ale už se netváří, že tam je za trest.

Výsledky v dogdancingu obvykle nejsou známé před vyhlášením, takže jsem čekala, jestli dopadneme lépe, než pátí, což bylo dosud naše nejlepší umístění. Ostatní sestavy jsem neviděla a dosti mě překvapilo, když nás naonec zavolali na první místo! Dogdancing je skutečně sport pro každého a na stupních vítězů s námi byli ještě dva němečtí ovčáci.

Zdroj: pořadatelé

V nejbližší době se můžeme těšit na dvě další závodní akce - O pohár Jenštejna 6.4. v Jenštejně u Prahy a Máj Cup 1.5. v Boudě na pražské Zbraslavi. Na druhou zmíněnou akci zkusíme s Aygem sestavu skutečně dotrénovat.

P.S.: Sestava je na zhudebněné verše Wiliama Shakespeara ze hry Mnoho povyku pro nic a nazpívali je britští herci David Tennant a Catherine Tate. Nabádá dámy, aby nevzdychaly, protože chlapi jsou odjakživa podvodníci.