Kdo neštěká, není pes

Autor: KaTachyon <katachyon(at)seznam.cz>, Téma: Akce DD, Vydáno dne: 07. 12. 2017

Už tuhle sobotu nás v Praze čeká mistrovství České republiky v dogdancingu. Pro Ayga to bude první mistrovství, naposledy jsem se chystala před šesti lety, když se ale u Waye projevila rakovina, tak už jsme nedojeli. Ani letos jsem neměla v plánu na mistrovství jet, nebýt toho, že jsem se zapomněla přihlásit na závody a příšlo mi líto trénink nijak nezužitkovat. A protože jsem měla v plánu se stejně jet podívat a fandit, a tím pádem jsem měla volný termín, tak jsem se rovnou přihlásila. A bude se určitě letos na co koukat, v divizu Heelwork to Music nás čeká 19 týmů a ve Freestyle se můžeme těšit na 20 týmů. Posuzovat bude mezinárodní komise rozhodčích Alena Balcarová za Českou Republiku, Alexandra Vávrová za Slovenskou republiku a Anja Christiansen za Dánského království. Anja letos na mistrovství světa získala v divize Heelwork to Music zlato a v neděli pak ještě v Čechách povede seminář zaměřený na heelworkové dovednosti.

Největší strach mám z toho, že se Aygo rozštěká. Asi je to nějaká lekce, kterou jsem se ještě nenaučila, že mi psi při dogdancingu štěkají. Evelýna tedy zatím ne, ale ta je zas z nového prostředí tak vyjukaná, že spíš na místě zamrzne. Tak si říkám, že nejlepší bude držet se Gabbyina "So what?", což umí říci i česky "No a co?" Když tak při cestě autem poslouchám zprávy ze světa, tak jestli mi pes proštěká nebo neproštěká sestavu, je velmi nedůležité. Když začne štěkat, je potřeba zůstat v přítomnosti, se psem, a řídit se principem SLAM - stop, look/listen, adjust, move. Musím se zastavit a nepokračovat v tom, co není úspěšné. Podívat se na psa a zaposlouchat se, přijít na to, proč vlastně štěká. Podle toho pak upravit svůj postup a teprve tehdy se dát znovu do pohybu.

Nezbývá než doufat, že na to do soboty nezapomenu. A jestli se chcete přijít podívat na to nejlepší ze současného českého dogdancingu, máte možnost od desíti do čtyř v badmintonové hale Na Balkáně 450/23, Praha 3 - Žižkov.