Slalomový trojúhelník

Autor: KaTachyon <katachyon(at)seznam.cz>, Téma: Trénink AGI, Vydáno dne: 17. 11. 2017

protože o tom stresovém už bylo napsáno dostMísto, abych večer před prodlouženým víkendem trávila v kolonách na D1, tak jsem vyrazila se svými psy na trénink. Kvůli nemoci kamarádky jsem tam nakonec byla samotná, což pro mě vždycky znamená pohodu, protože se nemusím bát, že Evelýnu napadne po někom skočit. Poslední dobou bylo agility spíš na druhé koleji, tak jsem chtěla zopakovat zóny a slalom. Evelýna je na šesti tyčkách rovně a ráda bych je spojila do dvanácti, ale v Kateřinkách mají slalom rozdělený na tři části po čtyřech tyčkách.

No nevadí, místo dvakrát šesti tyček můžeme dělat třikrát čtyři. Rozestavěla jsem si je do trojúhelníku, což je vychytávka autorek knihy Agility od startu až k cíli. První pokusy byly tristní, jako by Evelýna v umělém osvětlení tyčky neviděla nebo se bála tmy, šla bez zájmu a v půlce se zastavovala, jestli někde není bubák. Pomalu jsem přemýšlela, co s tím, ale ve druhém kole už se chytila a krásně sama nabíhala i vybíhala, samostatně na pravou a levou ruku. Prostě pohádka, musela jsem se hodně držet, abych nepodlehla pokušení trénink skokově neztížit.

Kdo cvičí slalom 2x2 a nezná rozestavění do trojúhelníku, tak vřele doporučuji. Připomněla mi ho kamarádka, když jsem si na začátku léta stýskala, že Evža se na čtyřech tyčkách vůbec nechytá a že snad budu muset začít znovu, akorát vůbec nevím jak. Branky jsou rozestavěné na hraně pomyslného trojúhelníku, člověk stojí uprostřed a pes nabíhá buď zevnitř ven, pokud je na levou ruku, nebo zvenčí dovnitř, pokud je na pravou. Umístěním odměny je možné dělat náběhy jednodušší nebo obtížnější, jak je potřeba. Evžu to strašně baví. Moc jí do toho nekecám a jen dostává jídlo. Takový Skinner box v praxi. Video ze čtvrtka nemám, už byla tma, ale tady je pro představu začátek léta:

A nákresy: